Na čo nesmiete zabudnúť pri zariaďovaní bytu

Aby ste vo svojom byte vytvorili interiér, v ktorom budete radi vítať hostí aj relaxovať, je potrebné vybrať jednotný štýl, veľkosť a množstvo nábytku. Pri výbere nábytku myslite tiež na vhodné zladenie jednotlivých kúskov. Ako pri tom postupovať, sa dozviete v nasledujúcom článku.

Vyberte si svoj štýl

Pred tým, ako vyberiete prvý kus nábytku, si zvoľte štýl zariadenia. Vďaka tomu bude váš byt pôsobiť ako jednoliaty celok. Na výber máte rôzne štýly od tradičnejších v podobe vintage alebo rustikálneho štýlu až po moderné štýly s ich jednoduchými líniami. Myslite tiež na vzájomné zladenie farieb a materiálov. Pre väčšie kusy nábytku sú vhodné menej výrazné farby. Väčšiu farebnosť môžete zvoliť pri výbere menších kúskov a doplnkov.

Ako zariadiť obývačku

Zariaďovanie obývacej izby začnite výberom sedačky. Myslite pri tom na to, aby ste zachovali dostatočnú vzdušnosť miestnosti. Do malého priestoru je vhodná lineárna sedačka alebo pohovka. Vo väčšej izbe výborne vynikne dominantnejší kúsok. Na výber máte sedačky v tvare U alebo L, prípadne sedacie súpravy v kombinácii s kreslom či taburetmi.

Obývacia stena REGIA, kliknutím na obrázok budete presmerovaný do eshopu                                                 

K sedacej súprave neodmysliteľne patrí konferenčný stolík. Ak mávate často väčšie návštevy, môžete vybrať aj menšie servírovacie stolíky. Posledným kusom nábytku je obývacia stena. Ak vám to priestor dovolí, kúpte aj knižnicu alebo samostatne stojaci bar.

https://www.onlinenabytok.sk/obchod/kategoria/obyvacka/obyvacie-steny

Nábytok do spálne

Spálňa by mala byť miestom, kde vždy načerpáte novú silu. Pri kúpe nábytku myslite okrem dizajnu aj na jeho funkčnosť. Hlavným kusom zariadenia je, samozrejme, posteľ. Vyberajte posteľ s kvalitnou konštrukciou a matracom. Na výber máte moderné boxsping, čalúnené alebo drevené postele. K posteli si nezabudnite kúpiť nočné stolíky na odkladanie vašich osobných drobností.

Dôležitú úlohu má v spálni aj šatníková skriňa. Jej rozmery zvoľte s ohľadom na veľkosť miestnosti. Dôležitým kritériom je vzdialenosť od postele. Pre jednoduchý prístup do postele aj ku skrini by mala byť minimálne 1 m.

https://www.onlinenabytok.sk/obchod/kategoria/spalna/kompletne-spalne

Nezabudnite na kuchyňu

Kuchyňa je srdcom domova. Pri jej zariaďovaní začnite výberom kuchynskej linky. Jej rozmery a tvar budú závisieť od rozmerov vašej kuchyne. V menších bytoch je pri kúpe linky potrebné myslieť na maximálne využitie priestoru. Na výber máte kuchynské linky v tvare L alebo lineárne kuchyne. Do veľmi úzkej miestnosti sú vhodné kuchynské linky v tvare U. Pre využitie odkladacieho priestoru môžete k linke dokúpiť rôzne výsuvné systémy či organizéry do skriniek a zásuviek aleo závesné systémy a police.

Kuchynská linka FABIANA, kliknutím na obrázok budete presmerovaný do eshopu

Kuchynská linka FABIANA, kliknutím na obrázok budete presmerovaný do eshopuMyslite aj na miesto na stolovanie. Ak potrebujete ušetriť priestor, vyberte si jedálenský set s rohovou lavicou. Ak máte väčšiu kuchyňu alebo samostatnú jedáleň, môžete vybrať samostatný stôlstoličky. Toto riešenie pôsobí vzdušnejšie a presvetlí celú miestnosť.

https://www.onlinenabytok.sk/obchod/kategoria/kuchyna-a-jedalen/kuchynske-linky/komplety