Kategórie

Posledné články

Prepojenie obývačky a kuchyne

Prepojenie obývačky a kuchyne

Doba je dnes hektická a v práci trávime väčšinu času. O to viac by sme si mali vážiť chvíľ, kedy sa rodina zíde napríklad pri večeri. A práve k spoločnému tráveniu  voľného času prispieva trend prepájania kuchyne s obývacou izbou. Kto varí nemusí byť pri sporáku, naopak sa môže baviť s ostatnými už pri príprave jedla alebo pri skladaní riadu do umývačky.

 


Ako zladiť prepojenie
Je logické, že v prípade prepájania kuchyne s obývacou izbou alebo obývacej izby s kuchyňou (záleží, aká časť má byť dominantná) chcete, aby miestnosti boli v harmónii, skrátka žiadny násilný prechod a pokiaľ možno jednotný dizajn. Lenže zladiť štýlovo dve miestnosti svojpomocne nie je hračka. Oplatí sa preto pozvať si skúseného architekta. Ten by mal zvládnuť vypracovať hneď niekoľko dispozičných návrhov, aby si zákazník vybral ten, ktorý najlepšie spĺňa jeho očakávania.

Rozmiestnenie nábytku
Asi najdôležitejšie pre obývacie kuchyne je vymyslieť rozmiestnenie nábytku a svetiel. Vaša nová kuchyňa s obývačkou musí byť nielen krásna, ale aj praktická. Dostatočne veľká kuchyňa s úložným priestorom, kde budete mať všetko po ruke. Je to rovnako zásadné  ako sedenie, z ktorého budete mať výhľad na televíziu, na krb, na terasu, ale zároveň nebudete situovaný chrbtom ku kuchyni (a tak aj k ostatným členom rodiny).

Rozpočet
Ak túžite po prepojení kuchyne s obývačkou alebo obývačky s kuchyňou, vyčleňte si rozpočet a plánujte vždy spolu! Je chyba postupovať opačne, teda riešiť najprv jednu miestnosť s tým, že tá druhá sa doladí neskôr. Nečakajte, až na vás stavebná firma začne tlačiť, kde má vykonať inštaláciu vody, odpadu alebo elektriny. Spoločný priestor pre kuchyňu s obývacou izbou je potrebné riešiť naraz, na čom sa zhodujú architekti, dizajnéri aj stavebné firmy