Kategórie

Posledné články

Vhodné farby do interiéru

Vhodné farby do interiéru

Farebnosť nás sprevádza všade okolo, je dôležitá a rozvíja aj naše city. Farby resp. farbebnosť je dôležitá pri voľbe interiéru. Celková farebnosť môže ovplyniť aj naše psychické zdravie. Ako teda zvoliť farebnosť interiéru?

 

Farebnosť je tiež individuálna záležitosť, každí má individuálnu možnosť výberu. Zlou farbou však môžeme celý interiér pokaziť.

 

 

Farebnosť detskej izby

 

V kráľovstve vášej princezny či princa býva populárna ružová či modrá. Vyskúšajte však žltú. Žltá je kreatívna farba. Jej odtiež by však nemal byť príliš ostrý. Rovnako je zaujímavá tiež zelná farba. Tá je vnímana zo všetkých farieb najintenzívnješie. Tiež je však potrebné vybrať odtieň, ktorý bude pôsobiť príjemne.


Spálňa

 

Spálňa je predovšetkým miesto na odpočínok. Tej prospejú chladné tóny. Šedá či šedomodrá farba bude vždy vytvárať pocit chladu, čo je vhodné na spánok. Zvoliť však môžete aj niektorú pastelovú farbu.

Kuchyňa

 

Ak sa chcete pýšiť peknou a čistou kuchyňou, treba voliť fabu čistoy – biela. Tá je veľmi trendy a do kuchyne sa skvele hodí. Pri kuchynskom nábytku však zvolte materiály, ktoré sa budú jednoducho čistiť.


Obývacia izba

Miesto, kde naberáme silu a regenerujeme sa. Trávime v tomto priestore veľa častu, preto je dobré zvoliť telé farby.

Vo všeobecnosti sa vyhnite príliš výraznym odtieňom, ako sú červená, fialová či hrášková.
.